TEKSTY O ŻYWIENIU

KAPUSTA

Jest słodka i cierpka o naturze ogrzewającej, działa powlekająco i jest doskonałym lekarstwem na nowotwór jelita grubego i wrzody powstałe w wyniku trawienia. Jest terminatorem dla bakterii i wirusów.

Kiedy dodamy do niej czosnku pomaga pozbyć się robaków układu pokarmowego. Kapusta w użyciu zewnętrznym doskonale działa na podrażnienia skóry lub odmrożenia, jest też doskonałym psychiatrą niosąc ulgę przy depresji i nerwicy, ponadto pomaga przy kokluszu, problemach z wypróżnianiem, przeziębieniach.

DSCN8559-001

Już w starożytnym Rzymie ówcześni uczeni sławili walory lecznicze i ochronne kapusty niemalże uważając ją za panaceum na wszystko. Te cudowne składniki kapusty zostały nazwane „indolami” i „ditioltionami” i hamują one rozwój komórek nowotworowych ma sporo chlorofilu i witaminy C i E oraz przeciw wrzodową i doskonałą na żołądek witaminę „U”. Zawiera sporo siarki, która oczyszcza krew. Jest doskonała na żylaki i artretyzm i jest doskonała jako okład leczniczy bezpośrednio liśćmi na ciele (liście zewnętrzne mają dużo wapnia i witaminy E. Sok z kapusty to eliksir dla zdrowia 😉

 

„Oczyszcza rany z ropy i powoduje poprawę, gdy inne środki zawiodą…”

Kato Cenzor (234 – 149 p.n.e.)

wegekuchnia_jelito

Olek Remesz (wiki-pl: Orem, commons: Orem) – Praca własna

Zwykły wpis