WARSZTATY TAO GOTOWANIA

WEGEWOK & TOK #1

28 LUTY 2016 W GODZINACH 11 – 19
ul.Szafirowa 47b, Warszawa Miedzeszyn

Eagle Condor Hummingbird – Orzeł Kondor Koliber

W Tao rzeczy są zwane „zbyt obfitym pokarmem i niepotrzebnym działaniem”
I uważane są za sprzeczne z naturalnym prawem.

Lao Tzu

cropped-dsc_2944-001.jpg

Zapraszamy na esencjonalne warsztaty kuchni wegańskiej i wegetariańskiej. W uważny i zrelaksowany sposób będziemy się uczyć wege kuchni w oparciu o wiedzę z dietetyki chińskiej przy użyciu najbardziej optymalnego narzędzia jakim jest wok. Nie uczę konkretnych dań, ponieważ dla mnie kuchnia to Moc improwizacji i magii. Nie jest powtarzaniem, a odkrywaniem swojej własnej wyobraźni. To przygoda i zabawa.

Przygotujemy:

Jaglankę / owsiankę – z owocami i siewkami na mleku roślinnym

Zaparzymy kawę „pięciu przemian”

Przy użyciu esencjonalnego wywaru będziemy improwizować z tematami zup warzywnych.

Na bazie ryżu i makaronu ryżowego przyrządzimy kilka dań i oryginalnych wariacji na temat sushi.

Będziemy tworzyć marynaty i sosy.

Powiemy sobie o:

Pięciu elementach i przemianach.

Właściwości energetycznej pokarmów.

Poezji w kuchni i w życiu 😉

O WOKU:

Nazwa „wok” pochodzi z kantońskiego, natomiast po mandaryńsku nazywają go „kou”. W Chinach jest używany od dwóch tysięcy lat. Nie jest wiadome czy wok jest oryginalnie wymyślony przez Chińczyków, gdyż ten rodzaj patelni można znaleźć w Indiach i południowo – wschodniej Azji pod nazwą „kuali” to także może tłumaczyć pochodzenie mandaryńskiej nazwy „kou”. Na Filipinach nazywają go „kawali”, a w Japonii „chukanabe”. Z drugiej strony w Indiach tego typu patelnie nazywane były „cheena chatti” albo „cheena bharani” co w tłumaczeniu znaczy „chiński garnek”. W Indiach „chatti” wykonany był z żelaza, a w Chinach tego typu patelnie wykuwane są ręcznie ze stali węglowej lub odlewane z żeliwa. Tradycyjne woki ze stali węglowej są wykuwane przynajmniej z podwójnej stali i po opaleniu mają właściwości odporne na przywieranie przyrządzanych produktów. Ich ogromnymi zaletami jest lekkość i bardzo szybki czas rozgrzewania. Jest to optymalne narzędzie do takich technik jak stir frying, duszenie, smażenie, gotowanie na parze, blanszowanie, smażenie na głębokim oleju oraz wyśmienicie sprawdza się do przyrządzania zup i prażenia. Zwykle do pracy na woku używa się chochli „hoak” i łopatki „chahn”. Podczas szybkiego smażenia i przy energicznym potrząsaniu wokiem warzywa nie tracą swoich właściwości odżywczych.

PROWADZI:

Marcin Piniak specjalizujący się w wegetariańskiej kuchni w oparciu o wiedzę z zakresu dietetyki tradycyjnej medycyny chińskiej.

Cena: 108 pln
Ilość miejsc ograniczona.
Miejsce na warsztacie zapewnia wpłata zaliczki w wysokości 50 pln na konto: Marcin Piniak – 95 1050 1025 1000 0092 0144 0592
W tytule wpłaty: wegewok & tok
oraz przesłanie dowodu wpłaty na: wegekuchnia@hotmail.com

Zapisy i informacje:
Marcin Piniak
Tel: 881 646 928
mail: wegekuchnia@hotmail.com
web: wegekuchnia.com
https://www.facebook.com/wegekuchniacom

Zwykły wpis