PRZEPISY

KLEIK OWSIANY

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 14.50.56

PORZĄDNE OGRZEWAJĄCE ŚNIADANIE NA BAZIE MĄKI OWSIANEJ W PRZEMIANIE ZIEMI I METALU Z WARZYWAMI

To prosta propozycja na śniadanie. Poranne wzmocnienie i ogrzanie naszego organizmu. Ciepłe śniadania w dietetyce chińskiej są bardzo preferowane, bowiem w tym systemie żywienia raczej dbamy o to by jeść pożywienie ciepłe termicznie szczególnie kiedy za oknem robi się coraz zimniej warto wówczas zadbać o swój system odpornościowy i jeść więcej ostrych warzyw w przemianie metalu tak jak w tym przepisie (cebula, por, czosnek) a szczególnie wzmacniający jest owies, który ma w medycynie chińskiej rozgrzewającą naturę termiczną, jest słodki w przemianie ziemi i lekko gorzki w przemianie ognia, co oznacza, że oddziaływuje na żołądek, śledzionę, serce i jelito cienkie. Zarządzanie smakiem w dietetyce chińskiej podlega zasadzie harmonii czyli dbamy o to by zachować porządek pięciu przemian. Owies działa uspokajająco i jest doskonały na kojenie nerwów i pracę mięśnia sercowego. Doskonale pomaga na niestrawność, wzdęcia i z tytułu tego, że jest bogaty w krzem wspiera układ kostny i tkanki łącznej, produktem, który również jest bogaty w krzem jest amarantus, seler naciowy i proso czyli kasza jaglana. Dzienne zapotrzebowanie na krzem to od 5 do 10 mg, który wspiera przemianę materii i jest wskazany gdy chcemy się pozbyć nadmiernych kilogramów.

noz2

Prostota w kuchni to moim zdaniem dobra recepta na zdrowie, kiedy chcemy „poszaleć” idziemy do restauracji na coś specjalnego złożonego z wielu składników, co potrafi nas oszołomić smakiem, formą, zapachem i wyglądem, jednak na codzień lepiej odżywiać się w sposób rozsądny, co oznacza dla mnie mało skomplikowane pożywne potrawy, które można przygotować łatwo i szybko.

Zdecydowanie polecam śniadania ciepłe przygotowywane na bazie owsa, kaszy jaglanej, ryżu czy komosy z dodatkiem owoców lub warzyw, roślinnego mleka, orzechów, pestek i bakalii. Tutaj jak widzicie na filmiku przygotowałem dla was owsiankę, która jest zdrowa i pożywna. Ważne jest to by kupować ziarna i zboża dobrej jakości najlepiej ekologiczne z gospodarstw, które znamy i mają sprawdzoną markę produktu.

SKŁADNIKI:

Czerwona cebula (metal, ciepła)
Por (metal, ciepły)
Czosnek (metal gorący)
Mielony orzech włoski (ziemia, ciepłe)
Mleko kokosowe (ziemia, ciepłe)
Marchew (ziemia, neutralne)
Mąka owsiana ok 150 gr (metal, ciepła)
Odrobinka chili (metal, gorące), curry (metal, gorące)
Cytryna (drewno, zimna)
Kurkuma (ogień, ciepła)

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 15.02.59

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 15.01.46

Warzywa obieramy i kroimy w paski.
Podprażamy mąkę owsianą na patelni aż zbrązowieje.

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 15.19.42

Rozgrzewamy woka.
Wlewamy olej ryżowy.
Smażymy marchew (ziemia), a następnie warzywa w przemianie metalu – cebula, por, czosnek.

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 15.21.24

Wracamy do przemiany ziemi i wlewamy mleko kokosowe i znów dodajemy ostrej przyprawy w postaci chili.

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 15.31.01

Zrzut ekranu 2019-09-09 o 15.35.13

Zagęszczamy prażoną mąką owsianą i znów dolewamy mleka i znów szczypta chili lub jak chcemy może być curry. Dajemy sól i kilka kropel cytryny w przemianie drewna. Dajemy kurkumy i kończymy posypką z orzecha włoskiego (okazuje się, że jest w przemianie ziemi, choć ma gorzkawy posmak i wydawałoby się, że pasuje bardziej do przemiany ognia) Zaskoczenie jak to w tak zwanym życiu. Orzechy włoskie wchodzą do żołądka. Ożywiają i ogrzewają płuca, łagodzą objawy astmy, nawilżają jelita. Uzupełniają niedobór energii płuc i płynów ciała. Zapobiegają przedwczesnemu wytryskowi. Są stosowane przy niedoborze yang nerek, przy kaszlu, lumbago, w chorobie beri-beri, impotencji, osłabieniu ogólnym i kończyn dolnych (kolan), przy częstym i bolesnym oddawaniu moczu, zatwardzeniach z powodu suchości jelit i nadmiernego zużycia płynów ciała.

PDF:

PŁUCA–JELITO GRUBE

 

Zwykły wpis