WARSZTATY TAO GOTOWANIA

WEGEKUCHNIA ZIMĄ – WZMACNIAMY NERKI

warsztat_nerki_2020-001

Zapraszam serdecznie na zimowy warsztat wegekuchni, gdzie będziemy wzmacniać podstawę energetyczną naszego organizmu – nerki, które z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stanowią fundament naszego zdrowia, witalności i źródło siły życiowej. Nerki to ogień i woda – czyli nasza Moc, a także nasze emocje w tym tak powszechny stres, który osłabia nasze ciało i umysł.

Metoda gotowania według pięciu przemian wzmacnia energię Qi w pożywieniu i jest bardzo skutecznym sposobem by pożywienie stało się dla nas lekarstwem. Podobnie jak medytacja i uważność jest najlepszym sposobem, by pracować ze stanami stresu i lęku, które tak często towarzyszą nam w codzienności. Na moich warsztatach staram się łączyć teorię z praktyką, gotowanie z medytacją by w jak najbardziej skuteczny sposób zintegrować naszą codzienność z uważną świadomością i Troską o to co robimy, jak robimy i z jakim skutkiem. Warsztaty to przestrzeń dla humoru, kreatywności, odkrywania, inspiracji i po prostu bycia zrelaksowanym i twórczym. Smak świadomej codzienności. Zapraszam serdecznie.

medytacja
Dbając o spokój i harmonię naszego umysłu dbamy tym samym o naszą energię i ciało, bowiem źródła chorób w dużym stopniu wynikają z wpływu zaburzających emocji i stanów chronicznego stresu oraz lęku na nasze ciało i umysł. Medytacja i praktyka uważności to bezpośrednia metoda odkrywania tego kim jesteśmy i w jaki sposób funkcjonujemy. Jest poza jakimkolwiek uwarunkowaniem tradycji religijnych i filozoficznych indoktrynacji – dlatego jest bardzo skuteczna i uniwersalna. To my jesteśmy źródłem swojej mocy i uzdrowienia i na nas spoczywa odpowiedzialność za jakość naszego życia.

PROGRAM WARSZTATU:

Wspólny krąg
Medytacja
Relaksacja

🔪 Wspólne gotowanie i praktyka uważności.

nerki2

Menu

pięć

🍲GOTOWANA KAWA ZBOŻOWA Z CYKORIĄ I ROZGRZEWAJĄCYMI PRZYPRAWAMI

🍲TYBETAŃSKA TSAMPA – KLEIK NA BAZIE PRAŻONEJ MĄKI JĘCZMIENNEJ Z MLEKIEM MIGDAŁOWYM

🍲DHAL – GĘSTA ODŻYWCZA ZUPA Z SOCZEWICY

🍲ZIMOWY WOK PIĘCIU PRZEMIAN Z WARZYWAMI I TOFU + SAŁATKA Z ORZECHAMI WŁOSKIMI I SOSEM MISO

🍲WYWARY ZIOŁOWE WZMACNIAJĄCE NERKI

nerki1

Marcin piniak

Warsztat poprowadzi: Marcin Piniak / Wegekuchnia.com

Zawodowo zajmuje się szeroko pojętym zdrowym i świadomym żywieniem, jako wegetariański i wegański kucharz gotuję na warsztatach rozwojowych, prowadzę warsztaty gotowania i wykłady z praktycznych elementów Tradycyjnej Dietetyki Medycyny Chińskiej, którą zgłębiam w wolnych chwilach. Z gotowaniem jestem związany od blisko piętnastu lat. Pracowałem w profesjonalnej gastronomii w kraju i za granicą w wegańskich i wegetariańskich restauracjach (Londyn – InSpiral, Planet Organic, Warszawa – Vege Miasto, Gruszki & Pietruszki, Wegemama, Wegeguru). Od ponad dwudziestu lat praktykuję nauki buddyjskie i medytację. Codzienna praktyka uważności i przytomności wnosi do naszego życia moc żywej obecności i świadomej przestrzeni oraz odpowiedzialności za własne myśli, słowa i działania. Staram się żyć w ten właśnie sposób i tym się dzielę na warsztatach.

Więcej o mnie: https://wegekuchnia.com/kucharzwege/

CZAS: SOBOTA – 8 luty 2020

(Zaczynamy  o 10:00, a kończymy około godziny 18:00)

MIEJSCE: OTWOCK (wschodnia część miasta, położona nad rzeką Świder, w obrębie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego) konkretny adres w informacji zwrotnej po zgłoszeniu i wpłacie zaliczki

KOSZT: 150 PLN

ZALICZKA: 50 PLN

ZAPISY NA: mail: wegekuchnia@hotmail.com, tel: 531 300 438

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Wydarzenie na FB:

Zrzut ekranu 2020-01-06 o 16.20.37

Zwykły wpis