OBECNOŚĆ WARSZTATY

WARSZTAT OBECNOŚCI – KWIECIEŃ 2020

DSC_7246-001

Zapraszam serdecznie na warsztat online praktyki medytacji i uważności, który jest doskonałą okazją by podarować sobie odrobinę przestrzeni i dystansu. To niezwykle skuteczne narzędzia do pracy ze stresem, lękiem w tak trudnym dla nas wszystkim czasie.

Oddech i rozwijanie świadomości naszego ciała podczas stanu relaksu, krótkie sesje siedzącej praktyki i uważne chodzenie pozwalają docenić bogactwo chwili obecnej, czyli tego momentu w którym faktycznie rozgrywa się nasze życie. To także tworzenie pozytywnych nawyków w postaci obserwowania samego siebie, swoich stanów mentalnych i emocjonalnych – co w rezultacie pozwala nam wyzwalać się z uwarunkowania nadmiernego, kompulsywnego myślenia i lęku. Dać sobie przestrzeń w życiu poprzez praktykę uważności i medytacji – to przywracać harmonię i równowagę, która jest naszym naturalnym stanem. Prostota metod jest doskonałym antidotum na skomplikowanie naszego życia, przywrócenia szacunku Chwili Obecnej, rozwijania Wdzięczności i Współczucia wobec siebie i innych.

To także możliwość nawiązania głębszego kontaktu ze swoim umysłem i ciałem – szlachetny i pełen radości wysiłek na ścieżce poznawania samego siebie. Duch prostoty to Moc Serca.

Zapraszam serdecznie do wspólnej praktyki i Obecności.

Prawdą jest jednak to, że medytacja wymaga całkowitej akceptacji chwili obecnej. Jeśli zraniłeś się i czujesz ból, możesz osiągnąć umysłowy spokój zaledwie w jednym kroku: po prostu zaakceptuj ból, który się pojawia, i jednocześnie zrób wszystko, co konieczne, aby ciało się zagoiło. Jeżeli denerwujesz się przed wygłoszeniem przemówienia, znajdź w sobie wolę, by odczuć niepokój z całą jego mocą, po to żeby przekształcić go w nic nieznaczący wzorzec energii w twoim umyśle i ciele. Możesz nauczyć się reagować w odmienny i bardzo skuteczny sposób na przeciwności, skupiając się na treści świadomości w dowolnej chwili. Ważne jest jednak, aby umieć oddzielić przyjęcie strategii działania, polegającej na akceptowaniu nieprzyjemnych doznań i emocji – w duchu licząc, że miną – od rzeczywistego akceptowania ich jako przejściowych zjawisk w świadomości. Jedynie to drugie otwiera drzwi do mądrości i trwałej zmiany. Paradoks polega na tym, że jeśli przestaniemy być tymi, którymi byliśmy w przeszłości, możemy stać się mądrzejsi i bardziej współczujący oraz żyć pełnią życia. Dążąc do zmiany samych siebie, musimy też się odprężyć i zaakceptować rzeczy takimi, jakie są w teraźniejszości.

Sam Harris. „Przebudzenie”.

DSC_7250-001

Praktyka uważności, medytacja oparta na technice oddechu i wglądu poprzez świadomość ciała i umysłu jest tak fundamentalna, ponieważ opiera się na konkretnych zakotwiczeniu w chwili obecnej i w swojej esencji jest poza jakąkolwiek doktryną religijną, duchową czy filozoficzną. Jest metodyczną i skuteczną techniką pracy z umysłem, emocjami i wymiarem naszego ciała. Natomiast pracę z intencją możemy w tym wypadku traktować jako ukierunkowanie naszej świadomości w wybranym przez nas kierunku co znacznie poprawia naszą skuteczność i moc sprawczą w poprawianiu jakości naszego życia. Stajemy się bardziej świadomi swoich realnych możliwości oraz zaczynamy rozumieć nasze ograniczenia i uwarunkowania, co z kolei jest warunkiem wstępnym, aby „przeprogramować” swoje sztywne poglądy i ograniczające systemy wierzeń, które straciły swój sens w wyniku zmian okoliczności naszego życia. Jest to bardziej naukowe podejście do duchowości, które polega na bezpośrednim odkrywaniu oraz realnej pracy z naszą świadomością – potencjałem. Otwarty umysł (gotowość wykroczenia poza przyjęte koncepcje) oraz otwarte serce (zaufanie do możliwości rozwoju) to rodzaj połączenia naszych zdolności intuicyjnych i racjonalnych, które zamiast sobie przeczyć mogą się uzupełniać i wspierać – podobnie jak starożytne tradycje duchowe mogą stać się obiektem rzetelnych badań naukowych pozbawionych uprzedzeń i myślę, że jesteśmy świadkami takiej właśnie zmiany paradygmatu.

Nazywam się Marcin Piniak od ponad dwudziestu lat praktykuje nauki buddyjskie i medytację. Obecnie jestem w treningu Mindfulness, który jako praktyka uważności i przytomności wnosi do naszego życia moc żywej obecności i świadomej przestrzeni. Łączę warsztaty gotowania z praktyką uważności i medytacji – integrując stan uważności z  naszym codziennym życiem i aktywnościami. Moją wielką pasją jest dziennikarstwo i tworzenie atrakcyjnych oraz wartościowych treści. Piszę, fotografuję i publikuję podcasty audio i video.

CZAS: Środa – 29 KWIETNIA 2020
(Zaczynamy  o 19:00, a kończymy o 20:30)
MIEJSCE: INTERNET – PLATFORMA ZOOM – ONLINE
APLIKACJĘ MOŻNA POBRAĆ ZE STRONY: https://zoom-video.pl/

ZGŁOSZENIE NA: wegekuchnia@hotmail.com

Link do spotkania wyślę po wcześniejszym zgłoszeniu na warsztat

WARSZTAT ODBYWA SIĘ ZA DOBROWOLNĄ DONACJĘ, KTÓRĄ MOŻNA PRZEKAZAĆ NA KONTO:

Marcin Piniak
95 1050 1025 1000 0092 0144 0592
W tytule „Donacja za warsztat Mindfulness”

Zwykły wpis