PRZEPISY

ŻUR Z MARTWYCH WSTANIA

Żur to wiadomo klasa sama w sobie. Nie musi niczego udowadniać – jest wielkanocnym królem. Mocarzem wśród zup. Tutaj poprzedzony świątecznymi medytacjami i rozkminkami o kulturze zombi i roli naszego zmartwychwstania wynosi nas na orbitę zdrowej wegańskiej kuchni bez nadęcia i przegięcia. Idealne danie w na ciepło w przemianie drewna.

I tutaj otwierający tak zwany temat cytat:

„Nadzieję zbawienia możesz żywić dopóty, dopóki jest ono kwestią martwej interpretacji z Talmudu zwykłym elementem pieśni kościelnej lub modlitwy. Wtedy cieszy się nawet sama nadzieja, budzące dreszcz oczekiwanie dnia w odległej przyszłości, gdy wszystko będzie takie jak sobie wymarzyłeś. Nadzieja daje ci siłę, sprawia, że promieniejesz przyjemnym wewnętrznym ciepłem; jest niczym długi łyk napoju podczas męczącej wspinaczki stromym górskim szlakiem.

Z nadzieją skierowaną ku odległej przyszłości, bez żadnego obowiązku choćby ruszenia palcem, by zrealizować tę nadzieję, na każdym kroku, w każdej godzinie życia, by zmienić ją w realne Życie, możesz pozostać w dokładnie tym samym miejscu, w którym siedziałeś dwadzieścia, trzydzieści lub pięć tysięcy lat temu.”

Wilhelm Reich „Mordercy Chrystusa”

1 WŁOSZCZYNA
KILKA PIECZAREK
3 CEBULE
4 ZĄBKI CZOSNKU
BIAŁA SOJOWA KIEŁBASA ALBO TOFU WĘDZONE
KILKA ZIEMNIAKÓW
NATKA PIETRUSZKI
SÓL, PIEPRZ
KILKA KROPEL CYTRYNY
WARZYWNA KOSTKA ROSOŁOWA

WŁOSZCZYZNĘ OBIERAMY I KROIMY W KOSTKĘ
TAK SAMO ZIEMNIAKI
CEBULĘ KROIMY W PIÓRA
KIEŁBASĘ W TALARKI

LEGENDARNA ZASMAŻKA

WOK / GARNEK
OGIEŃ >> OGIEŃ
OLEJ >> ZIEMIA
CEBULA & CZOSNEK >> METAL
SMAŻYMY NA ZŁOTO
DODAJEMY TALARKI BIAŁEJ SOJOWEJ KIEŁBASY LUB TOFU >> WODA
PIEPRZ >> METAL
SÓL / SOS SOJOWY >> WODA

ZUPA

WOK
OGIEŃ >> OGIEŃ
OLEJ >> ZIEMIA
WŁOSZCZYZNA I ZIEMNIAKI >> ZIEMIA
SMAŻYMY
WRZĄTEK >> OGIEŃ
KOSTKA ROSOŁOWA >> ZIEMIA
LUBCZYK >> METAL
PIEPRZ >> METAL
ZASMAŻKA >> METAL / WODA
MOŻEMY DOLAĆ WODY I DOSOLIĆ >> WODA

DODAJEMY NATKĘ PIETRUSZKI >> DREWNO
WLEWAMY ŻUR >> OGIEŃ

SOJA

NATURA TERMICZNA OCHŁADZAJĄCA, SMAK SŁODKI; WZMACNIA ŚLEDZIONĘ-TRZUSTKĘ; WPŁYWA KORZYSTNIE NA JELITO GRUBE, DZIAŁA NAWILŻAJĄCO PRZY OBJAWACH SUCHOŚCI; UZUPEŁNIA NIEDOBORY W NERKACH, OCZYSZCZA SERCE I NACZYNIA KRWIONOŚNE, POPRAWIA KRĄŻENIE KRWI; POMAGA PRZYWRÓCIĆ PRAWIDŁOWE FUNKCJONOWANIE TRZUSTKI (PRZEDE WSZYSTKIM W PRZYPADKU CUKRZYCY); POPRAWIA WZROK; DZIAŁA MOCZOPĘDNIE; OBNIŻA GORĄCZKĘ; WYSOCE ALKALIZUJĄCA, ODTRUWA ORGANIZM, WZMAGA WYDZIELANIE POKARMU U MATEK KARMIĄCYCH. STOSOWANA RÓWNIEŻ W LECZENIU ZAWROTÓW GŁOWY, BRAKU APETYTU U DZIECI (GŁÓWNIE W FORMIE TEMPEH I MLEKA SOJOWEGO), WYPRYSKÓW SKÓRNYCH, ZAPARĆ, OBRZĘKÓW, RETENCJI PŁYNÓW I TOKSEMII U KOBIET W CIĄŻY ORAZ ZATRUĆ POKARMOWYCH. PRZY ZABURZENIACH W OKRESIE CIĄŻY I ZATRUCIACH POKARMOWYCH PIJ WYWAR Z SOI (PRZYRZĄDŹ JAK OMÓWIONY WCZEŚNIEJ SOK Z ADZUKI). SOJA JEST NATURALNYM ŹRÓDŁEM LECYTYNY – POKARMU DLA MÓZGU.
JEŚLI SOJA NIE ZOSTANIE DOKŁADNIE UGOTOWANA, HAMUJE DZIAŁANIE ENZYMU TRAWIENNEGO TRYPSYNY, CO SPRAWIA, ŻE STAJE SIĘ TRUDNA DO STRAWIENIA. FERMENTACJA STOSOWANA PRZY PRODUKCJI TEMPEH, TOFU, MISO I SOSU SOJOWEGO ELIMINUJE TENDENCJĘ SOI DO HAMOWANIA WYDZIELANIA TRYPSYNY.

Zwykły wpis